A magyar nyelv
A magyar nyelv az egyetlen a fizikai valóban, mely nem csak jelentést, hanem tartalmat és energiát hordoz!
Mindenki, ki beszéli a magyar nyelvet, hordozza magában a teljességet. Ez nem pozitív vagy negatív megkülönböztetés, ez maga a teljesség!
De a magyar nyelvet nem elég beszélni, érteni is kell, ahhoz, hogy az isteni tudás, a teljesség tudása megjelenjen a fizikai síkon!
A magyar nyelv által lehetőségünk van belépni a teljesség birodalmába és megismerni az isteni tudást!
A magyar szavak helyes értelmezésével az ember azonnal választ talál minden kérdésére.
Megismeri az élet, a szeretet, a természet működését.
De egyben megismeri a hierarchiai gépezeteket, és azok működését.
Megérti a világot és a benne zajló eseményeket.
A magyar nyelv sok újításon ment keresztül, de ennek a nyelvnek a csodája az, hogy még így sem veszítette el azt a képességét, hogy hordozza a jelentést, a tartalmat és az energiát!
Évszázadok óta próbálják átfaragni, megmásítani a magyar nyelvet de mind hiába!
Ez a nyelv az Isten nyelve.
Az embereket vagy a szeretet, vagy a félelmek, azaz a hiányok irányítják.
Mit jelent a szeretet?
Ha valamit rajzolok az a rajzolat, ha valamit szerkesztek az a szerkezet, és lehetne folytatni hosszan a sort. Ha szeretek az a szeretet. Mit jelent szeretni?
Szeretni nem más, mint szert tenni minden ismeretre, érzésre, gondolatra, mindenre, a teljességre. Azaz felismerni, hogy a teljesség mi magunk vagyunk. Ekkor felismerjük, hogy minden ember maga a teljesség. Ekkor leszünk képesek őszintén szeretni önagunkat és ezáltal másokat. Ez csak elfogadás és megbocsájtás útján megy. Mert ha ne fogadok el, akkor elzárkózok, ha nem bocsátok meg, nem tudok tovább lépni. Ily módon nem leszek képes szert tenni ismeretekre.
Tehát a szent hármasság, nem más, mint:
SZERETET
ELFOGADÁS
MEGBOCSÁJTÁS
Ez nem más mint a SZEM. SZeretet-Elfogadás-Megbocsájtás.
Innen ered, a szemlétet szavunk, a szemlélet módunk.
Mi szeint szemléljük önmagunkat és a világot?
A SZEM szerint, vagy nem a SZEM szerint. Ez fogja meghatározni a szemlélet módunkat.
A szeretet belülről fakad, mert minden bennünk van, semmi sincs rajtunk kívül, mégis hogy szert tudjunk tenni a bennünk lévő teljességre, nem csak befelé, hanem a külvilág felé is kell fordulnunk. Mégpedig elfogadással, megbocsátással.
A külvilágban szer-zett tapasztalatok révén nyitjuk egyre nagyobbra, a beső teljességből fakadó tudás kapuit.
A korlátokat építő emberek, beszűkítik a tapasztalási lehetőségeiket, azaz nem lesznek képesek, a korlátokon túli ismeretekre szert tenni! Milyen tartalmas szó a korlát szavunk!
KORLÁT=kor+lát= a kornak megfelelő látásmód, azaz, az a látásmód melyet az adott kor hierarchikus hatalmi rendszere elvár az emberektől!
Adott társadlmi normák, adott jogi normák, adott erkőlcsi normák, adott vallási normák, adott kultúrális normák!
De miért is kellenének ilyen normák, szabályok, elvek az embereknek, ha tudnak szeretni?
De ha elérjük, hogy az emberek ne szeressenek, csak szabálykövetőek legyenek, akkor máris irányíthatóvá válnak és megoszthatóvá!
A szívükben kialakult szeretet hiány miatt!
OSZD MEG, ÉS URALKODJ!
Aki tud szeretni-elfogadni-megbocsájtani, annak nem kellenek szabályok ahhoz, hogy jó legyen! Sőt meg is szűnik a szerető emberek számára a rossz és a jó fogalma!
Az irányított szabálykövető emberek minden pillanatában ott lebeg, a jó és a rossz azaz egy szóval a félelem!
Minden pillanatban döntéseket kell hozniuk, és ezek a döntések vélt vagy valós terhét hordozni. Minden döntés mögött ott lebeg, vajon jól döntöttem vagy rosszul. Mi lesz a következménye?
Vajon a társadalmi elvárások szertint döntöttem?
Vajon a jogi szabályozásokank megfelelőlen döntöttem?
Vajon a vallási elveknek mefelelően döntöttem?
Vajon az erkölcsi elvárásoknak megfelelően döntöttem?
Vajon más emberek elvárásanak megfelelően döntöttem?
Vagy a fenti elvek összességének megfellően döntöttem?
Az élet végtelen döntések sorozata mindaddig, amíg el nem jutunk odáig, hogy csak egy döntést kell meghozunk,
hogy a szívünkre vagy a tudatunkra hallgatunk.
Ha a szívűnkre hallgatunk csodálatos boldog életünk lesz és képesek leszünk szeretni-elfogadni-megbocsájtani. Ha a tudatunkra hallgatunk, akkor máris visszaugrunk a mondat első felére: az élet végtelen döntések sorozata, ebbe végül beleroppan az ember.
Mit jelent a félelem?
FÉLELEM=FÉL+ELEM. FÉL= nem egész, az egészből hiányzó. ELEM= rész. Tehát a félelem az egészből hiányzó rész. A félelmek az egészből hiányzó részek. A félelmeink nem mások, mint a belőlünk hiányzó teljesség, tudás. De valójában semmi sem hiányzik belőlünk, hiszen mi magunk vagyunk a teljesség, mégis a tudatunk ajtaja annyira bezárul gyermeki felnövekedésünk és felnőtté válásunk folyamán, az irányítottság miatt, hogy már nem hisszük és nem tudjuk, hogy minden bennünk van. Ezért a félelmeink által irányítva sokszor kommunikálunk: beszélünk-gesztikulálunk-cselekszünk olyan dolgokat, melyek még több félelmet ültetnek belénk. A tudás nem az, amit megtanulsz, a tudás az, amit megtapasztalsz! Minden bennünk van, de ehhez szert kell tennünk mindenre tapasztalatok útján. Erről szól az élet, erről szólnak életeink! Hogy ismét eljussunk oda ahonnan indultunk a teljesség, a tökéletesség, a végtelenség állapotába, a szeretetbe!
TÜRELEM. Érdekes szó, sőt a mai világban pozitív tartalmat és tulajdonságot tulajdonítanak neki!
De valójában ez a szó, negatív és a pusztulásba vezeti az embert. Nem véletlen tanítják, hogy légy türelmes!
De mit is jelent ez a szó?
TÜRELEM= TÜR+ELEM. TÜR= kényszerűen elvisel. ELEM= részek, alkotó egységek, dolgok. Azaz kényszerűen elviselni olyan dolgokat, helyzeteket egyszóval mindent, amit nem akarunk! Ez a leg pusztítóbb! Miért? Mert bár a külvilág számára türelmesnek, nyugodtnak látszunk, belül egyre több negatív érzést és gondolatot gyártunk, a kényszerűen elviselt dolgok miatt. Ezek a negatív érzések és gondolatok annyira lemerítik az embert, hogy teljesen elgyengül. Az elgyengült ember képes arra, hogy gyengeségét úgy kompenzálja, hogy másoknak ártson, másokkal gonosz legyen!
És meg is született a GONOSZ!
A türelem helyett az elfogadást kellene megőrizni és tovább adni, azaz tanítani!
OKOS.
Amiben sok a túró az túrós, amiben sok a kosz az koszos, amiben sok az ok az okos. Tehát az okos azt jelenti, hogy látja az ok-okozati összefüggéseket. Az okos embernek nem kell tanultnak, műveltnek lenni. Az okosság belülről fakad, egyetlen feltétele van csupán, ne higgyük el a külvilágnak, hogy a tudás kívülről jön, mert minden ember isten, így az ok-okozati összefüggések ismerete mindanyiunkban ott van.
ÉRTELMEM=ÉRT+ELEM.
Azaz érti az elemek, részek összefüggéseit. Megérti az egészet. Az értelmes embernek nem kell tanultnak, műveltnek lennie, hiszen az hogy mindent megértünk az is bennünk van, hiszen az az erő alkot minket, ami minden mást, mindent.
MŰVELT.
MŰ-MŰVEL=hamis, eredetiből átalakított. A mű szavunk azt jelenti, nem eredeti, nem valós, más szóval hamis! Ebből származik a művel, azaz az átalakít, az eredetit a valósat megváltoztató. Íj módon a művelt ember nem más, mint az isteni tudás birtokában lévő ember hamis értékekre alakítása. A művelt emberek hosszú éveket töltenek azzal és nagyon sok energiát fektetnek abba, hogy a tudást a külvilágból tanulják meg, elhiszik más már megművelt embereknek a tanításait, világról az életről stb…. Ezzel pusztán az a baj, hogy minden műalkotást egy művész hoz létre. Azaz a saját elképzelései szerint formálja. Az emberiség szempontjából a művész mindig az adott kor hierarchikus rendszere, azaz a hatalom. Tehát a hatalom fogja a saját elképzelésére formálni, alakítani, művelni a kor emberét. Ezt a közoktatás, a statisztikai eredmények, a társadalmi, erkölcsi, vallási elvárások révén teszi. A hatalom írja a közoktatást, a történelmet, a statisztikát, médiát és a jogi szabályozást. Ezek alapján szabályozási rendszert állít fel, melyben az emberek állandó döntések meghozatalára készteti, azaz letereli a szív útjáról.
GYŰLÖL.
Gyűl+öl. Minden negatív érzés-gondolat ami felhalmozódik felgyülemlik benned, az öl.
Először legyengítve téged rávesz arra, hogy másoknak árts, majd és ezáltal magadnak ártasz.
Mást ölsz, majd magadat pusztítod el!
ÖLEL.
ÖL+El. Mindenki, aki szívből tud ölelni az elutasít minden olyan dolgot, mellyel másoknak és önmagának árt. Elutasítja, eltávolítja a szívéből a negatív érzéseket-gondolatokat, ezáltal soha nem jut el oda, hogy másnak ártson, így magának sem árt!
SZÍV.
Magába szív. Szívó hatásnál az el-beszívott tartalmak helyére újabb tartalmak kerülnek. Ha szívó hatás van, áramlás van, ha áramlás van, mozgás van, ha mozgás van tapasztalás van. Így a szív a fizikai élet motorja. Ezért nem mindegy mit szívsz magadba, mert az benned és általad kering!
NEMES.
NEM+ES. Amiben sok a túró az túrós, amin sok a kosz az koszos, stb..
Amiben sok a nem az nemes. Aki tud a tudati gondolkodásra nemet mondani, aki tud a hierarchiára nemet mondani, aki tud a negatív érzésekre-gondolatokra nemet mondani, az megőrizte az isteni tudást, életet.
AZ AZ EMBER NEMES!
SZÜLŐ.
Szülni csak az anya képes. Így a szülő az maga az anya. Nincs olyan, hogy szülők, csak abban az esetben, ha több anyáról beszélünk.
NEMZŐ.
Nemzeni csak az apa képes, így a nemző az apa.
Egy gyermeknek egy szülője és egy nemzője van!
Nincs olyan, hogy szülei. Anyja,és apja van.
NEMZET.
A nemzet, az a nemző és a szülő utódja, tehát a gyermek. Nem egy népcsoport, vagy egy nagy társadalom megfogalmazása. Ha több nemzet van egy szülő és egy nemző utódaként, akkor az azt jelenti, hogy több gyermekük van.
Ez a nemzetség. Ami nem más, mint a család.
A nemzet nem egy államforma, nem egy népcsoport, nem egy társadalom megnevezése, elnevezése, nem gyűjtő fogalom. A nemzet az utód, a nemzetség a család. Így a magyar nemzet, nem egy állam nem a magyar nép megnevezése, hanem annak az utódnak a megnevezése, aki magyar szülőtől és magyar nemzőtől fogant. Ez egy tudati szintet, egy szellemi minőséget jelöl, nem pedig társadalmi vagy globális hova tartozást. Ha azt akarjuk megfogalmazni, hogy a magyar emberek, magyar nemzettek hova tartoznak, gyűjtő nevet akarunk adni ennek kifejezésére: az a MAGYAR NÉP!
FÖLD.
A föld szóban minden benne van, amit az ember megvalósíthat a fizikai síkon.
Vagy FÖL emelkedik, azaz eljut a szeretet, az isteni tudás szintjére.
Vagy ÖLD! Öld pusztítsd amit és akit érsz!
Az ember vagy felemelkedik a szeretet színtjére, vagy lesüljed az ölés szintjére.
Nem csak embereket, állatokat, növényeket lehet ölni.
A FÖLDET IS.
És annak minden elemét!