Komfort-Kényelem

 

A mai ember élete nagyon-nagyon kényelmes. Sok tárgy, sok dolog, sok rendszer szolgálja a kényelmét. Ez nagyon jó és nagyon kényelmes.

De nem egyeztethető össze az egész-séggel.

Miért?                                                                   

Az egész-ség összetett dolog.  EGÉSZ-SÉG:   - LÉLEK           - TUDAT                       - TEST

                                                                        - isteni tudás      - érzelmek                      - mozgás
                                                                        - érzések           - gondolatok                   - pihenés
                                                                                                                                         - táplálkozás

 

Ezeken a területeken keresztül kap nagyon sok ingert a fizikai testünk. Ezek az ingerek növelik a test és a tudat ingerküszöbét, azaz egyre erősebb, egyre jobb munkavégző képessége lesz és egyre ellenállóbb mindennel szemben.

A kényelmi helyzetünk növelésével ezeket az ingereket csökkentjük egyre jobban le, szinte a minimum ingerekig. Nem csoda, hogy a mai emberek 90% küzd egyre több fizikai és lelki problémákkal. És már egyre fiatalabb korban elkezdődnek a problémák.

A fizikai testünk úgy működik, hogy folyamatosan alkalmazkodni próbál a külső és belső ingerekhez, miközben megpróbálja fenntartani a testünk működési egyensúlyát. Minél több inger éri a testünket, annál jobban kifejlődik az ellenállási képessége és javul a megújulási képessége.

Ha egy ember elmegy boksz edzésre, az első edzésen kapott ütések fájdalmasak és kellemetlenek. Az érintett szövetek könnyen sérülnek, felduzzadnak, elszíneződnek stb... A szöveteinkben elhelyezkedő érzékelők még nincsenek hozzászokva ezekhez az ingerekhez, ezért megváltozott működéssel reagálnak rájuk. Majd minél többször érik ezek az ingerek a szövetek érzékelőit, annál jobban megszokják s már nem fog megváltozott reakciók útján megváltozott állapotokat előidézni. Egyszerűbben, már nem fog fájni az ütés és nem fog felduzzadni, sem elszíneződni. Már csak ennél nagyobb ütésekkel lehet újra megváltozott reakciót kiváltani. Ezeknek az ingereknek köszönhetően a megváltozott állapotokat testünk elkezdi helyreállítani. Minél többször dolgozik a szervezet a helyreállítási folyamatokon annál jobban és gyorsabban végzi el a továbbiakban.

Mint egy hegesztő, aki minél többször hegeszt, annál szebb, pontosabb és erősebb hegesztési varratokat tud produkálni. Vagy mint egy gyermek, aki rendszeresen gyakorolja az olvasást, idővel folyékonyan és gyorsan lesz képes olvasni.

A mai ember keveset mozog, így mozgásból eredő külső és belső ingerei lecsökkennek. Ha mozog, azt is megpróbálja olyan ideális körülmények között végrehajtani, hogy minél kevesebb dologhoz kelljen alkalmazkodni. Teremben fut, fűtött körülmények között, a legkényelmesebb és legújabb technológiájú futó cipőben és ruhában. Langyos vagy meleg vízben zuhanyozik, fürdik rendszeresen.

Sima talajon jár. Járművekkel közlekedik mindenhova. A nem ideális időjárási viszonyok esetében, otthonában marad. Technikai eszközökkel könnyíti meg mindennapi tevékenységeit, ezzel rontva saját képességeit.

A kényelem látszólag nagyon kellemes és hasznos, de valójában az életképtelenségét növeli az embereknek. Már 20-30 éves emberek küzdenek olyan problémákkal, melyeknek a 60-80 éves kor körül kellene jelentkeznie. Persze akkor sem kellene, de a fizikai életben a testnek, egész-séges körülmények között is el kell használódnia. Meg kell halnunk, hogy újjászülethessünk. De ezt a halál témánál fejtem ki.

A kényelem csökkenti az alkotó képességünket, a kreativitásunkat, a lendületünket, szellemi és fizikai szinten is. Minden egyes dolog és helyzet, mely a kényelem érzetünket szolgálja és növeli, valójában az isteni képességeinket csökkenti.

Egyre több mások által valós vagy valósnak hitt tudásba akarunk kapaszkodni. Hitrendszerekbe kapaszkodunk. Egyre több fizikai tárggyal vesszük körül magunkat. Mert elhisszük, ezek nélkül kevesek vagyunk. A kényelemérzetünk által kiszolgáltatottá és irányíthatóvá válunk, tudatilag és testileg is.

Emberi "erőforrásunkat" egyre jobban kihasználjuk annak érdekében, hogy hozzájussunk olyan eszközökhöz, dolgokhoz, tényezőkhöz, melyek által azt képzeljük könnyebb lesz az életünk. Közben észre sem vesszük, hogy már nincs is önálló akaratunk, se életünk.

A fizikai test működése is ilyen. Minél kevesebb inger éri, annál gyengébb lesz, veszít ellenálló képességéből. Így védekező, megújító és önfenntartó folyamatai egyre jobban csökkennek. Megváltozott működések és reakciók indulnak meg a testben, melyeket mi sérüléseknek, betegségeknek ismerünk.

Testünk kiszolgáltatottá válik rajta kívül álló folyamatoknak.  

Egy példa. A mai emberek többsége hitelekkel akarja megoldani anyagi helyzetét, mert azt hisz,i boldogságának és a társadalomban betöltött szerepének ez az egyetlen feltétele. Tehát olyat akar elérni, amiért még nem dolgozott meg. Semmi sem a tiéd, amiért nem dolgoztál meg. Ezért a sok elbukás. De felveszi a hitelt, és kezdi berendezni kényelmes életét. De jönnek a törlesztések, jön a függés. Függés egy rajta kívül álló dologtól, feltételtől. Amit nem ő irányít. Egyre jobban eluralkodik rajta. Már kényelmes életét sem élvezi, hiszen lassan már minden a törlesztésről szól. Már a kialakított kényelemérzetét sem tudja fenntartani, mert kezdi felemészteni minden erejét a törlesztések terhe. Teljesen átadja az irányítást rajta kívül álló feltételeknek. Újabb hitelekhez nyúl, többet dolgozik, mint valaha. Pedig ezt az egészet azért kezdte el, hogy kényelmesebb, könnyebb legyen az élete. Majd összeomlik. Pont mint a fizikai test. Az ingerszegény életnek köszönhetően elgyengül az önfenntartás. Kórokozók veszik át az irányítást testünkben, ami ellen küzdünk egy darabig, majd felőrli teljesen ez a küzdelem a test védekező képességét. Rohanunk fűhöz fához, beveszünk mindent, mit elénk raknak. Ezáltal még jobban lemondunk önmagunkról, még kiszolgáltatottabbá válunk a rajtunk kivül álló folyamatoknak. És jön a vég, meghalunk. 

 

Semmi sem a tiéd, amiért nem küzdöttél, dolgoztál meg. Sem kényelmes, komfortos élet, sem az egész-ség. Semmi!

Valójában az az ember, aki nem a kényelmének kialakítására törekszik, hanem arra, hogy minél több inger érje őt, na, az az ember lesz valójában a komfort ember. Mert minden körülmények között jól tudja magát érezni. Nem okoz sem lelki, sem testi nehézségeket a változó környezet, a változó élethelyzetek sokasága. 

Aki megszokja a hideget, megszokja a meleget. Aki fut, de sétál is. Aki olvas,de ír is. Aki boldog, de sír is. Aki mozog, de pihen is. Aki mindent megkóstol. Aki nyitott mindenre és kísérletező. És még lehetne folytatni. Az az ember nagyon sok ingert ad az idegrendszerének, így annak ingerküszöbei megnőnek és sok mindent könnyedén elviselnek, megoldanak és helyreállítanak. A nyitott ember, aki hagyja, hogy szembe jöjjenek vele a dolgok, élethelyzetek, emberek, annak az embernek a tapasztalásai, így a gondolatai és érzelmei is folyamatosan gyarapodnak. Egy szó, mint száz, azaz egy szó akár száz tartalmat is hordozhat, tehát minden összetett, azaz élni jöttünk a földre és nem lakni. És minden, ami ahhoz kell, hogy valakinek érezzük magunkat, azok pont azt igazolják, hogy azok nélkül kevesek vagyunk. Pedig az ember maga a teljesség! Nem kell lemondanunk a korunk által nyújtott komfortlehetőségekről, de arra oda kell figyelnünk, hogy csak az életünk része legyen és ne az életünk.

A minket körülvevő tárgyak, eszközök, berendezések, melyek azt szolgálják, hogy nekünk egyre kevesebbet kelljen tennünk, cselekednünk, azok rendszeres használata ellenünk dolgozik!

      


Készíts ingyenes honlapot Webnode