Az emberi test
Ezen az oldalon képek és egyszerű leírások révén megismerheted fizikai tested felépítését és működését. Miért fontos ez? Mert a lelked rád bízta a tested, hogy óvd, őrizd és éld, azaz használd. Mert a testedben éled le a fizikai életed! Minden amit érzel és gondolsz, az maga lesz a fizikai tested!
Minden embernek meg kell ismernie a saját testét.
Miért?
Mert ebben a testben éled le életedet. Ha megismered tested felépítését, működését, akkor képes leszel magad irányítani az egész-ségét. Nem lesz rád hamis befolyással a fogyasztói társadalomból áradó sok sok olyan információ, mely nem azt szolgálja, hogy egészséges legyél, hanem a célja az, hogy folyamatos fogyasztóvá tegyen!
Az önmagát ismerő ember, erős, céltudatos, szeret, elfogad, és nem befolyásolható. Meglátja a jót és felismeri a rosszat.
Ezzel megszűnik, az irányíthatósága, kizsákmányolhatósága.
Ismerd meg testedet, önmagad, és légy TE önmagad irányítója!
Csontrendszer
Az emberi test merev de mégis mozgatható váza, a csontváz. Azaz a csontrendszer. A felnött ember csontvázát 206-208 darab csont alkotja. Ettől természetesen lehetnek eltérések, összenövések, vagy egyéb plusz csontok, hat ujj, hat ágyéki csigolya, stb...
A csontváz a mozgás passzív része. A csontokat a izmok mozgatják és tartják a gravitáció ellenében a megfelelő helyen, és egymáshoz képest a megfelelő pozícióban. Természetesen a csontváztól elkülöníthetetlenek a szalagok, inak és a rugalmas kapcsolódást biztosító ízületek. De nem megyünk anatómiai mélységekbe. Olyan alapvető információkra van csak szükség, mellyel megőrizhetjük és fenntarthatjuk csontrendszerünk megfelelő állapotát.
Tudnunk kell, hogy a csontok tápanyagraktárok is egyben, valamint segítenek a vér megújulásában. A csontjaink a terhelés és a gravitáció következtében folyamatos átalakuláson mennek keresztül. Halálunkig folyamatosan újra épülnek csontjaink. A terhelés függvényében alakulnak.
Ezért nagyon fontos, hogy megértsük mindennapi testtarásaink, álló, ülő, fekvő, valamint a mozgásaink megfelelő mennyisége és minősége, nagyon nagy formáló hatással van csontrendszerünkre.
Koponya
A koponyacsontok két csoportba sorolhatók: ezek az agykoponya csontjai, és az arckoponya csontjai.
Az agykoponya csontjai védelmet nyújtanak az agynak.
Az arckoponya csontjai alakítják ki az arcunkat.
Az agykoponya csontjait erősíthetjük azzal, hogy fokozatosan megtanulunk fejen állni. Ezzel olyan terhelést adunk az csontsejteknek, melyek következtében az agykoponya csontjainak erővonalai átalakulnak, szöveti állománya sűrűsödik és javul a csontok vérellátása.
Az arckoponya csontjait erősíthetjük a sok rágással. A rágóizmok mozgása mechanikai és hőhatást gyakorol a csontsejtekre, így azok az ingerek hatására erősebb csontszövetet alakítanak ki.
Gerinc
A gerincet csigolyák alkotják. Egy felnőtt embernek 33 darab csigolyája van. A gerinc a koponyától a medencéig húzódik. Védelmezi a gerincvelőt. A fej és a törzs súlyát az alsó végtagokra közvetíti. Kettős S alakja nagy rugalmasságot és szilárdságot ad neki. A gerinc anatómiailag nagyon fontos, úgynevezett kiindulási tengely, mely a test dinamikus és statikus egyensúlyának kiindulópontja. Mit jelent ez? Bármely anatómiailag nem megfelelő testtartást lekövet a gerincoszlop változása, törekedve a felegyenesedett test egyensúlyának állandó megtartására. A gerincoszlop változása magával hozza a többi csontunk átalakulását is. Ez azt jelenti, hogy ha a gerincoszlopnak változnia, deformálódnia kell annak érdekében, hogy a test egyensúlyi állapota állandó legyen, akkor a többi csontnak is deformálódnia kell az egyensúly fenntartása érdekében. Sajnos, ez az esetek többségében idővel esztétikai és komoly egészségügyi változásokat fog eredményezni. A gerincet 3 fő részre osztjuk: a nyaki csigolyák: 7 db, a háti csigolyák: 12 db, és az ágyéki csigolyák: 5 db. A gerinc része még a keresztcsont: ez nem más, mint 5db összecsontosodott csigolya és a farokcsont, mely szintén 3-5 db összecsontosodott csigolya.
A gerinccsatornában fut a gerincvelő. A gerinc deformálódása hat a gerincvelő működésére. A gerincvelő működése hat az agy, és az egész test működésére.
A helytelen testtartások aszimmetrikus és megrövidült izmokat hoznak létre.
Ezek az aszimmetrikus izmok felborítják a gerinc egyensúlyát. Ennek köszönhetően gerincelváltozások alakulnak ki.
De a nyak, hát, derékfájdalmakat 90%-ban nem a porckorongok okozzák.
Bármennyire is próbálnak orvosaid meggyőzni arról, hogy, porckorongsérv a fájdalmaidnak az oka, ez nem igaz.
A porckorong összelapulása és a csigolya testeken kívüli kiboltosulása, a gerinc melletti izmok összehúzódása miatt alakul ki.
Ez lehet sérülésből vagy túlterhelésből adódó izomrövidülés.
Ekkor a porckorongokat lapítani kezdik a csigolyatesteket egymáshoz közelebb húzó izmok.
De a fájdalmat vagy az idegi szabályozási problémát nem a kitüremkedő porckorong okozza.
Hanem a gerinc melletti összehúzódott izmok, ollóként elkezdik szorítani a gerincből kilépő idegeket, melyek az izmokban haladnak tovább.
A porckorong kitüremkedésnek olyan nagyfokúnak kell lennie, ahhoz,
hogy valóban nyomást gyakoroljon a gerincvelőre, vagy a kilépő gerincvelői idegekre, hogy ekkor már általában ki is szakad a porckorong.
És a porckorong kocsonyás belső állaga kiáramlik a porckorong kemény héján át.
Ekkor okoz valójában a porckorong problémát.
Minden embernek van porckorong kiboltosulása 20 éves kor felett.
Ez természetes mechanikai folyamat a testben.
Az izmok a gravitációval folytatott szüntelen harcban szép lassan rövidülni kezdenek.
Ekkor egymáshoz közelebb húzzák az ízületekben a csontokat.
Ez ellen az izom összehúzódás ellen kellene az embernek minden nap tennie.
A mozgás önmagában kevés.
A fizikai és sportmozgás is olyan terhelés az izmoknak, melyre az izmok rövidülni kezdenek.
Ezért a mozgáson túl nyújtással kell kiegészítenünk mindennapjainkat.
Ha rendszeresen lenyújtjuk izmainkat, akkor elkerüljük az izmok rövidülését, így elkerüljük a gerincproblémákat is.
Álljunk és üljünk úgy, hogy a vállízületünk hátrébb helyezkedjen el, mint a csípőízületünk. Ebben a pozícióban a gerincet stabilizáló izmok viszonylag lazák, és szimmetrikus terhelést kapnak. Séta, fekvőtámasz, úszás. Ezek egyszerűen és a mindennapokban elvégezhető gyakorlatok annak érdekében, hogy karban tartsuk hátizmainkat. Tudnunk kell, a hasizmok, mint egy széles öv veszik körbe törzsünk alsó részét, a deréktájat. A hasizmok alátámasztják és stabilizálják a felső testünket. Biztosítva a gerinc egyensúlyát is. Ezért a mindennapokba iktassunk be 5-10 perces haserősítő gyakorlatokat! Megéri!
Minden nap nyújtsuk le hátizmainkat!
Nagyon fontos!
Ne feküdjünk, aludjunk hason és félig hason oldalt, úgy hogy egyik lábunk nyújtva a másik meg felhúzva. Ez azonkívül, hogy tönkreteszi a gerincünket, még keringési és szívproblémákat, tüdő problémákat és emésztőrendszeri problémákat is okoz. A hason fekvés tönkreteszi a pajzsmirigy működését és hozzájárul az agyvérzések és agyi keringési és beidegzési problémákhoz. A hason fekvés hosszú távon, főleg férfiaknál szívproblémákhoz vezethet. Egyszóval, a hason és féloldalt fekvés, alvás az ember ellensége!
Feküdjünk, aludjunk hanyatt vagy csecsemőpózban!
Mellkas
A mellkas 12 darab ívelt bordapárból, 12 darab hátcsigolyából, és az elől elhelyezkedő szegycsontból áll. Feladata védelmet nyújtani a szívnek és a tüdőnek. Mellkasunk rugalmas, mert be és kilégzéskor tágulnia és összehúzodnia kell. A bordák porccal kapcsolódnak a szegycsonthoz, és kisízületekkel a csigolyákhoz. Vannak valódi, ál- és lengőbordák.
A mellkas szintén erősen tud deformálódni. Hiszen a háti csigolyákkal van összeköttetésben, azaz kapcsolódik a gerinchez. Ily módon, ha a gerinc változik, azt követik a bordák is. Ez viszont a mellkas térfogatát fogja megváltoztatni, szűkíteni. Ez azért előnytelen, mert a mellkasban helyezkedik el a tüdő és a szív. Ha szűkül a bordakosár, vagy aszimmetrikusan változik, akkor ez terhet fog jelenteni a tüdőnek és a tüdő jobb és bal lebenyei között elhelyezkedő szívnek. A hason fekvés, alvás és a féloldalt fekvés, alvás károsítja a mellkast. Hason fekvéskor a légző izmoknak az egész felsőtest súlyát emelnie kell a megfelelő légzési tágulás eléréséhez. Ez akkora teher, mint ha, hanyatt feküdnénk és a mellkasunkra ülne egy 7-10 éves gyermek. A légzőizmok így hamar kifáradnak és nehézkessé válik a légzés. Ezért ébrednek fel sokan arra, hogy megemelik magukat és hirtelen egy nagy levegőt vesznek.
Hason fekvéskor a rekeszizom nem tud megfeelően tágulni a hasüregbe, ezért az élettanilag fontosabb hasi légzés helyett, a mellkasi légzés lesz a fő munkavégző. Ez a megfelelő oxigén ellátás hiányáhz vezet az alvási időszakban.
Feküdjünk, aludjunk hanyatt vagy csecsemőpózban!
Álljunk vagy üljünk úgy, hogy a vállízületünk hátrébb legyen a csípőízületünknél!
Fekvőtámaszozzunk, ússzunk, hasazzunk, homorítsunk! Ezek a mindennapokban elvégezhető gyakorlatok, melyekkel jót teszünk mellkasunknak.
Váll
A vállunk két csontból épül fel: a kulcscsontból és a lapockából.
Ezekhez kapcsolódik gömbízülettel a felkarcsont.
Vállízületeink épsége érdekében ne feküdjünk, és ne aludjunk a következő pozíciókban:
- oldalt úgy, hogy nyújtott vagy behajlított karunkra helyezzük a fejünk.
- hason.
- háton úgy, hogy oldaltartásnál magasabb pozícióba helyezzük a karjainkat, akár a fejünk mellé, akár úgy, hogy kezünk a fejünk alatt van.
Vállövünk nagyon nagy mozgásteret biztosít karjainknak. Használjuk ki minden nap ezeket a mozgástartományokat, különben a beszűkült mozdulatok miatt megrövidülnek a vállöv izmai, így kar, váll és nyak fájdalmakat okoznak majd.
Napi szinten tornáztassuk, mozgassuk a nyakunkat és a karjainkat, ezáltal átdolgoztatjuk az egész vállövet is.
Medence
A csontos medence az emberi test közepét alkotja, egyben a súlypontot is jelenti. Két medencecsontból és a közéjük ékelt keresztcsontból áll. Jelentős szerepe van a felsőtest alátámasztásában, hiszen a gerinc voltaképp a medencén támaszkodik, ami aztán közvetíti a terhelést az alsó végtagokra.
A medence védelmet nyújt, az emésztőrendszer alsó részének, a húgyuti szerveknek és a belső nemi szerveknek. A medence csontjainak teherbírásáért és a medencecsontok ízületeinek karbantartásáért sétáljunk sokat! Mozogjunk úgy, hogy lábainkat minél nagyobb mozgástartományban mozgassuk!
MEGTORNÁZTATOTT IZMAINKAT MINDEN ALKALOMMAL NYÚJTSUK, LAZÍTSUK EL!
Ne feküdjünk, aludjunk hason és féloldalt! Mert ezek a pozíciók, megcsavarják a gerinc-medence és a medence-combcsontok kapcsolatát, ezáltal elváltozást okoznak a medence felépítésében és a medencéhez kapcsolódó testrészekben.
Kar-kéz, láb-lábfej
Kar-kéz
A karok, kezek rendszeres használatával megfelelő ingereket adunk csontjainknak, annak érdekében, hogy a megújulási képességeiket fenntartsuk.
Tornáztassuk, mozgassuk sokat végtagjainkat, mert végtagjaink mozgatásával jelentősen javítjuk a vérkeringésünket, ezáltal a szövetek működését, megújulását serkentjük.
Ne feküdjünk, aludjunk úgy, hogy karunkra fekszünk, vagy úgy, hogy behajlítjuk karunkat, s kezünket a fejünk alá helyezzük! Ezek a pozíciók rontják a nyak, váll és a karok vérkeringését, beidegzését, ezáltal elváltozásokhoz vezet a nyak, vállöv és karok csontozatában.
Láb-lábfej
A lábak tartják, viszik a felsőtest és önmaguk súlyát. Ezért nagy teher hárul a láb csontjaira. Ráadásul a lábakból kell a vérnek a legnagyobb utat megtennie a gravitáció ellenében a szív és tüdő felé. Ezáltal e területek megfelelő vérellátása érdekében, rendszeresen kell mozgatnunk lábainkat. Keveset ülni és keveset egyhelyben állni. A lábak csontozatánál nagyon fontos a láb izmainak az ereje és a megfelelő rugalmassága. Ha ez nincs meg, akkor nagyon erőteljesen fogják elváltoztatni a láb csontjait.
Ezért rendszeresen tornáztassuk és nyújtsuk lábainkat!
Ne feküdjünk, aludjunk hason, féloldalt!
Ne feküdjünk úgy hanyattfekvésben, hogy keresztbe rakjuk lábainkat, vagy egyik lábunkat a másik alá behajlítjuk!
Egészséges csontozatunk érdekében, kerüljük a szénsavas italokat, a szénhidrátdús ételeket, italokat, valamint az édesítőszereket!
Mozogjunk sokat, mert az izmok összehúzódása és elernyedése, mechanikai és hőingert ad a csontoknak, így folyamatosan ösztönözzük csontjainkat a megújulásra.
Izomrendszer

Az izmok elsődleges és legfontosabb feladata, hogy a gravitáció ellenében a csontjainkat a megfelelő helyzetben tartsák, és a csontokat egymáshoz viszonyítva a megfelelő pozíciókban tartsák.
Ezért izmaink akkor is munkát végeznek, amikor mi úgy gondoljuk, hogy nem.
Nem csak mozgás közben, hanem állás, ülés és fekvés közben is dolgoznak.
Izmaink folyamatosan dolgoznak pihenés nélkül éjjel és nappal. Csupán az izommunka intenzitása változik.
A mozgás létrehozása csak a másodlagos feladata az izmoknak. Az izmok segítsgGével mozgatjuk csontrendszerünket az ízületeken keresztül.
Harmadlagos feladata, az izmoknak a keringés fenntartása. Az szív munkájának megkönnyítése.
Minden izom, amikor összehúzódik és elernyed, továbbítja az erekben áramló vért.
Minden izom ami feszül, de nem ernyed el, az csökkenti a vér áramlását az erekben.
Az izmok rendszeres mozgatása valamint nyújtása, a teljes mozgástartományukban lehetővé teszi, hogy az izmok lazák maradjanak, munkavégző képességük ne csökkenjen, és sérülés esetén gyorsan regenerálódjanak.
Az izmok rendszertelen, aszimmetrikus és statikus használata az izmokat merevvé, sérülékennyé és gyengébbé teszi.
Ez azt jelenti, ha valaki rendszeresen mozog úgy, hogy testrészeit a lehető legnagyobb mozgástartományban használja, annak az izmai erősek, rugalmasak és gyorsan regenerálódóak lesznek. Tehát ha a karomat kinyújtom és behajlítom teljes mozgástartományában, az jót tesz az izomzatnak. Ha a karomat egy bizonyos pozícióban megfeszítem, és sokat úgy tartom, az nem tesz jót az izomzatnak.
A mai világban sok olyan munkafolyamat van, ahol az emberek ülnek a monitorok előtt, vagy egy munkapultnál folyamatosan állnak. Ilyenkor izomfeszülések jönnek létre nagyobb mozgások nélkül. Ez rontja az izom keringését és izom eredetű ízületi fájdalmakhoz vezet. Például a számítógépet használóknál az egér használata, csekély kar, kéz és ujjmozdulatot eredményez, de az izmoknak mégis dolgoznia kell és abban a pozícióban kell tartaniuk a kart, a kézfejet és az ujjakat, amelyikben az egerezés, mint művelet végre hajtható. Ez idővel nyak, könyök és vállfájdalmat eredményez.
Álló munkát végző embereknél a csípő a comb a lábszár és a lábfej, alig mozdul el egymáshoz képest, mégis az izmoknak dolgozniuk kell, hogy az ember ne essen össze. Tartania kell a test súlyát és egyensúlyát. Ez idővel a térd, csípő, derék, hát, és talp fájásokhoz vezet.
Az élet maga a mozgás, a mozgás maga az élet. Minden mozgásban van a fizikai világban, még a látszólag mozdulatlan tárgyak is. Minden apró alkotó részük rezeg-mozog ezzel teremtve meg az egyensúlyt, melyet mozdulatlanságnak látunk.
Az emberi test 14-16 óra mozgásra lett tervezve és teremtve. Ezzel szemben a mai ember átlagosan, ha két órát mozog naponta. Nem véletlen, hogy oly sok a mozgásszervi panasz. Oly sok a sérülés és a betegség.
Ne feledjük, mikor a testünk mozog, mindenünk mozog. Belső szervein rugalmas szövetek révén rögzül testünkben. Ennek köszönhetően, minden mozgás hatással van a belső szerveinkre is.
Ez a mozgás, a belső szervek működését pozitívan befolyásolja, mert minden hatás és kölcsönhatás.
Minden inger és reakció kapcsolat a fizikai világban. A mozgás hiányos ember, ingerei olyan kicsik, hogy a szervezetben nem keletkezik elég válasz reakció, ami nem más, mint maga az ellenálló képesség és a megújulási folyamat. Így ezek a folyamatok egyre rosszabbul működnek, magukkal hozva az egész test működési zavarait.
Minden mozgást megelőz, az érzelmi és gondolati mozgás, ezek fogják kiváltani mozdulatainkat.
A mozgáshiányos emberek érzelmi és gondolati mozgása lelassul, lecsökken, így lassul le és csökken le a test megújulása. A megújulás nélküli folyamatok a sérülések és a betegségek, végső soron a halál.
Nagyon fontos, minden ember számára!
Az egész-séges izommunka nem csak az izmok terheléséből áll!
Az egész-séges izommunka elengethetettlen és valójában legfontosabb része az izmok nyújtása, lazítása.
A folyamatos izomterhelés nyújtás nélkül egyre merevebb és rugalmatlanabb izmokhoz vezet.
Ez azt jelenti, hogy az izmok tartós összehúzodáas révén az izmokban futó erek keresztmetszete csökken.
Ezáltal, a lecsökkent keresztmetszeteken csak úgy tud átjutni a megfelelő mennyiségű vér, ha a szervezetünk növeli a vérnyomást.
Ez a szív és az erek túlterheléséhez vezet.
Kedves olvasó talán most már megérted, miért tapasztalod a mai vilgban azt, hogy környezetedben is egyre nő az agyvérzések száma, valamint a szívrohamok száma.
És ami még ezt a jelenséget tetézi, az nem más, mint hogy egyre fiatalabb életkorban történek meg ezek a problémák!
Valamint , nagyon sok idegpálya fut izmok között és izmokban.
A merev izmok állandó nyomást gyakorolnak ezekre az idegpályákra, melynek sokrétű következményei lesznek.
Az egyik, amikor az érintett idegpálya a mozgásszervrendszerre hate, ekkor izom, izületi, csont fájdalmak és problémák lépnek fel.
Ezekkel a problémákkal könnyen szembesülünk, mert érezzük.
A másik, amikor az idegpálya belső szervekkel van kapcsolatban. Ekkor az elején még észrevétlenűl kezdenek romlani a belső szerveink munkája.
Mire szembesülünk a problémával, már lehet hogy komoly működésbeli problémákkal kell számolnunk.
HA SZERETNÉL EGÉSZ-SÉGES LENNI, AKKOR MOZOGJ ÉS NYÚJTS SOKAT, SOKKAL TÖBBET, MINT EDDIG VALAHA IS GONDOLTAD VOLNA!
NE FELEDD 14-16 ÓRA MOZGÁSRA VAGY TERVEZVE!
BELSŐ SZERVEINK
AGY
Koponyánkban helyezkedik el az agy. Ez a központi idegrendszerünknek a fő része.
Nem megyünk bele anatómiai részletekbe, mert akkor oldalakon keresztűl olvashatnád, az agy feladtait, működését.
A mindennapi élethez és az egész-séged megőrzéséhez sokkal egyszerűbb és érthetőbb dolgot kell tudnod és megértened.
Képzeld el a következő helyzetet: vagy te és egy barátod. Csak voki-tokin keresztűl tudtok kommunikálni. Te vagy az egész létezésedet jelentő lényed, a te voki-tokid az agyad, a barátod voki-tokija a gerincvelő és a barátod a tested összes többi része.
Te leszel az aki megmondja az agyadnak, hogy mit tegyen, majd az közvetítí a gerincvelőnek és ezen keresztűl a tested végre hajtja a feladaatokat.
A valóságban természetessen nem fog olyan előfordulni, hogy semmit nem mondasz az agyadnak, azaz nem beszélsz bele a voki-tokiba.
A valóságban a te lényedet az érzelmeid és a gondolataid összessége fogja adni. Így gondolataid, érzéseid, érzelmeid útján mindig fogsz utasításokat adni az agyadnak, hogy milyen munkát hajtson vágre.
Ezért agyaddal kapcsolatban azt kell megértened, hogy mi az amit te közölsz vele, nem pedig azt, hogy azt az agyad hogyan hajtja végre.
Az emberi test tökéletes!
Az emberi elme a tökéletlen!
Ezért nem a tökéletesen megtervezett és létrehozott emberi test tulajdonságait és működéseit kell boncolgatni, hanem a vezérlést kell beállítani, azaz az elmét kell megérteni és tökéletesíteni!
Most meg is kaptad a választ kedves olvasó, hogy a modern technológiák és fejlet tudományok ellenére, miért van egyre agyobb káosz minden területen.
Az emberek egészséi állapota rohamossan romlik.
Az emberek társadlmi helyzete rohamossan romlik.
Az emberek szocializálódása rohamossan romlik.
Az emberek társadlmi egysége rohamossan romlik.
Az emberek anyagi helyzete rohamosan romlik.
Az emberek vallási, kulturális, etnikai, tolarenciája rohamossan romlik.
Miért?
Mert a fogyasztói társadalmat mozgató érdekeknek, nem érdeke az EGÉSZ-SÉG.
Hiszen a fogyasztói társadalom legfontosabb és egyetlen pillére a boldogtalan, egész-ség-telen eberek kompenzációs cselekedete.
Tehát, ha valamilyen területén az életemnek nem találom az egyensúlyt, nem vagyok boldog, nem érzem magam egész-nek, akkor elkezdem ezeket a hiányokat pótolni.
Nem megoldani és felépíteni a teljességet, mert az lehet hosszadalmas és kemény munka.
HANEM PÓTOLNI.
MERT AZ KÖNNYŰ ÉS GYORS!
Legalábbis annak tűnik elsőre!
EZ A FOGYASZTÓI TÁRSADALOM ALAPPILLÉRE!
ÉS AMÍG EZ ÍGY MARAD ADDIG A FOGYASZTÓI TÁRSADALOM IS MARAD!
TEHÁT, HA EL LEHET ÉRNI, HOGY A SAJÁT AGYADAT NE A TE ELMÉD IRÁYÍTSA, AKKOR IRÁNYÍTHATÓVÁ VÁLSZ, MINDEN SZINTEN.
SZOCIÁLIS, ANYAGI, TÁRSADALMI, KULTÚRÁLIS, VALLÁSI, STB... SZINTEN!
MI A TEENDŐD?
LEGFŐBB ÖSSZETEVŐI AZ ELMÉDNEK AZ ÉRZÉSEID, MAJD A GONDOLATAID. ARRA KELL FIGYELNED, AMIT AZ ÉRZÉSEID MONDANAK, S ERRE KELL FELÉPÍTENI A GONDOLATAIDAT.
Mondok egy példát:
Születik egy érzésed, de jó lenne elmenni Peruba és bebarangolni az ősi kultúra színhelyét Machu Picchu-t. Ha ez a mély belülről jövő érzésed, akkor erre kell a továbbiakban a gondolataidat felépíteni. Azon gondolkozz, azon törd a fejed, hogyan valósíthatod meg ezt a vágyadat. És ne azon kezdj el gondolkozni, miért ne valósíthatnád meg.
A pozitív érzéseidre építsd a pozitív gondolataidat. Akkor mindíg eljutsz a megvalósításig!
Az agyadat éppen úgy ellátja a vérkeringés tápanyagokkal és oxigénnel, mint az összes többi szervedet, szövetedet, sejtjeidet.
Ezért nagyon fontos, ha jó agyi működést akarsz, akkor mozogj sokat és tegyél a mozgás révén azért, hogy a keringésed gyors és könnyed legyen az ereidben. Az idegsejtek nagyon érzékenyek a testben fellépő nyomáskülönbségekre, főleg ha a nyomás az egyensúlyi állapothoz képest növekszik. Mivel az agy idegsejtek milliárdjaiból áll, így kiemelten fontos, hogy a tesben uralkodó nyomásokat optimális szinten tartsuk. A mozgáshiányból fakadó vérnyomás növekedés, hosszú távon nagyon rossz hatást gyakorol az agyra. Elösszőr nem közvetlenűl az agyban jelentkeznek a tünetek, hanem az agy által szabályozott területeken. Így elösszőr más szerveinkben hangolódik el az egész-sége működés. Előfordulhat, hogy agyi szinten nem is fogunk életünk végéig szembesülni mérhető károsodással, pusztán csak az agyi idegsejtek stresszéből fakadóan a lokális egyéb szervi problémákkal találkozunk, s így csak azokra koncentrálunk.
Az idegsejtek alapvető élettani feltételei:
- víz
- szőlőcukor
- gyors és gördülékeny vérkeringés
- optimális nyomás
- optimális hőmérséklet
A megfelelő mozgással tudjuk biztosítani a megfelelő nyomást a szervezetben és a megfelelő hőmérsékletet. Minnél mozgékonyabban és lazábbak izmaink, annál könnyebben tud az optimális nyomásra és hőmérsékletre beállni a szervezetünk.
GERINCVELŐ
Élettanilag ugyan azok a jellemzőek rá, mint az agyra, melyeket fent írtam.
Annyival kell kiegészíteni, hogy a gerinc velő a csontok által kialakított (csigolyák) gerincben fut.
A gerincről közvetlenűl számtalan izom ered és a gerincre számtalan izom tapad. Ebből adodóan a helyes testtartás meghatározza majd a gerinc formáját és egységét. Valamint a gerinc formája és egysége illetve egységtelensége meghatározza a gerincvelő működését. Ezért nagyon fontos a megfelelő mozgásokon és nyújtásokon túl a test helyes tartása, mind fizikai tevékenység során, mind állásnál, ülésnél, fekvésnél.
A központi idegrenszer része. Legfőbb feladata összegyöjteni és továbbítani az ingereket, valamint az ingerekre adott reakciókat-válaszokat továbbítani.
A gerinc, kapcsolat az elme és a fizikai test között. Az elméd a tudatod.
A tudatod úgy fejlődik, hogy megszületésed után érzékszerveid érzékelései beszűkülnek a fizikai világ szintjére.
A hangok igen csekély tartományát hallod.
A színek igen kevés kombinációját különböztetted meg, a szagok illatok töredékét érzed.
És ami a látásnál a legfontosabb, kialakul a térlátásod, ami valójában egy nagyon egyszerű és lebutított változata a külvilág érzékelésének.
Majd ezekkel a lecsökkent érzékszervi érzékelési képességek párhuzamosan, a környezetedben
élő emberek elkezdik elmesélni, szerintük hogyan működik a világ.
A tudatodat a saját érzékeléseid, tapasztalásaid, a másoktól látott, hallott információk és a
tapasztalataidból kialakuló kombinatív képességed, azaz gondolkodásod formálják.
A tudat valójában ne más, mint a fizikai síkon a lelki tudás megnyilvánulási lehetősége.
Miért csak lehetősége. Mert ez a szabad akarat az istenlétezés lényege.
A tudatodat folyamatosan alakítják a környezetedben magad és mások által tapasztalt körülmények.
De ezzel párhuzamosan lehetőséged van az isteni, lelki tudás meghallására, azaz a belső hangra.
Ha meghallod a belső hangodat és figyelsz is rá akkor megtudod és érted,
hogy valósak-e a tapasztalataid, a másoktól tapasztalt dolgok, vagy sem.
A belső hang az örök igazság, a valódi tudás.
De az emberek ritkán hallgatnak a belső hangra, mert nem látják, nem érzik bizonyítottnak, annak igazát.
Hogyan is látnák, hiszen szinte soha nem is merik megpróbálni azt az utat.
Hogy jön ide a gerinc?
Hallottad már azt a kifejezést, hogy gerinces, vagy gerinctelen.
Ennek a valódi jelentése, az, hogy őszinte-e valaki vagy nem őszinte valaki.
De itt az őszinteség nem a másokkal szembeni őszinteséget jelenti, hanem az önmagunkkal szembeni őszinteséget.
Mit jelent ez?
A belső hang, a belső útmutatás mindenkiben ott van és munkálkodik.
De a legtöbb ember nem ezt az utat járja, hanem azt, amit a tudata diktál neki.
Tehát a valódi lényéhez az isteni lényéhez képest más utat jár.
Mást tesz, mint amit hall. Tehát a benne megjelenő érzéseivel szembe megy.
Nem őszinte önmagához, és nem azt cselekszi meg, ami a szívében van, hanem azt, ami a tudatában.
Ettől ő még másokkal szemben lehet őszinte, azaz a tudata szerint cselekedve nem csap be másokat.
De önmagát becsapja, mert nem a szívére hallgat.
Tehát önmagával szemben nem gerinces.
Amikor a belső hang által megfogalmazott érzések helyett a tudatunkra és a gondolkodásmódunkra hallgatunk,
akkor a gerinc nem tudja melyik utasítást hajtsa végre.
Ebben a vívódásban betegszik meg a gerinc.
Először az izmok hajthatatlan rugalmatlan gondolkodásmód miatt megrövidülnek, rugalmatlanná válnak.
Majd elkezdik összenyomni a gerincből kilépő idegeket.
Majd lassan deformálni kezdik a gerinc csontozatát.
A merev és rugalmatlan izmok miatt a gerinc vérellátása is rosszabb lesz.
A helyi értágító és vérnyomás növelő hatások, melyek megpbálják vérhez juttatni a gerincvelőt,
nem tesznek jót az érzékeny idegsejteknek és idegpályáknak.
Így szép lassan a deformitási problémákkal párhuzamosan,működésbeli, szabályzásbeli problémák is kialakulnak.