BETEGSÉGEK


Minden betegség és baleset hátterében a lélek áll.


 Az emberi test a lélek nyelve. 

A testen keresztül figyelmeztet minket a lelkünk, hogy valamilyen lelki folyamatot a tudatos én szintjén nem jól kezelünk, nem jól dolgozunk fel, nem jól reagálunk rá. 

Testünk szervrendszerei és a hozzájuk kapcsolódó szervek, tökéletes térképként szolgálnak arra, hogy lelki eredetű, megoldatlan feladatainkat felismerjük, a helyes utat megtaláljuk. 

A gyógyulás abban a pillanatban kezdődik el, amikor felismerjük, hogy fizikai bajunk, bajaink hátterében önmagunk állunk. 

 

Ez az elfogadás. Ehhez nyújt segítséget a kialakult fizikai probléma pontos helye.


Testünket alkotó szervrendszerek csoportosítása:

 

 

A mozgás szervrendszere: - csontvázrendszer (passzív)
  - izomrendszer (aktív)

 
A keringési szervek rendszere: - vérkeringés
  - nyirokkeringés

 
A zsigeri szervek rendszere: - légző rendszer
  - emésztőrendszer
  - vizeletkiválasztó rendszer
  - nemi szervek rendszere

 
A szabályozási szervek rendszere: - idegrendszer
  - belső elválasztású mirigyek rendszere (endokrin rendszer)

 
Az érzékszervek rendszere: - látószerv (szem)
  - halló és egyensúlyozó szerv (fül)
  - szaglószerv (orr)
  - ízlelőszerv (nyelv)
  - tapintószerv (bőr)

 

 


Betegségeink, sérüléseink ezekben a szervrendszerekben, szervekben keletkeznek. Pontos meghatározásuk azért szükséges, mert így jutunk azon információkhoz, melyek segítségével megtalálhatjuk a forrást. A forrást, vagyis az okot, mely jelenlegi problémánkat, problémáinkat okozta, okozza.

A betegségek, balesetek kialakulása nem más, mint a minket átható energia és információ elakadása a testben. Sejtjeink minden pillanatban kommunikálnak egymással, méghozzá a fénysebességet megközelítő gyorsasággal. Információ és energia. Képzeljük el a következő gyermekjátékot. Sok gyerek van egy tanteremben, az első kitalál egy hosszú mondatot és elmondja halkan a mellette ülő társának úgy, hogy a többiek ne hallják. Ez a társ tovább adja egy másik gyermeknek és ez így megy tovább láncszemről láncszemre, míg végig nem ér az utolsó gyermekhez. A folyamat közben minden gyermek egy-egy szót elhagy, vagy hozzátesz, vagy kicserél egy rokon értelmű szóra, attól függően, hogy mennyire figyel oda. Mire az utolsó gyermekhez ér, addigra az eredeti mondat teljesen megváltozik, átalakul s több mint valószínű, a tartalma és jelentése sem lesz már az eredeti. Sejtjeink ugyanígy kommunikálnak az energia segítségével, csak képzeljük el, hogy pár gyermek helyett a szervezetben százezer-milliárd sejt között zajlik a kölcsönös információáramlás. Most már könnyű megérteni, hogy ha egy sejt nem megfelelően működik (kommunikál), akkor ez a sejt vagy sejtegyüttes rosszul veszi, értelmezi az információt és rosszul adja tovább. Ez azt jelenti, hogy információs zavar alakul ki a szervezetben s az információ nem más, mint az energia, ebből következik, hogy a sejtszintű energetika megváltozik. Mivel az anyag nem más, mint az energia besűrűsödött formája, így az energiaszintek változása anyagi szinten is változást eredményez. Így változnak, mutálódnak sejtjeink, szöveteink, szerveink.

Negatív érzéseink, negatív érzelmeink szüntelen zavart okoznak sejtjeink kommunikációiban, információik áramlásaiban. Negatív érzéseink fenntartása, táplálása a saját energetikai rendszerünkből merít. Így rengeteg energiát vesztünk az anatómiai működés területén. Megbetegszünk, balesetet szenvedünk. Nincs más dolgunk, mint hogy szembe nézzünk negatív érzéseinkkel, érzelmeinkkel és megvizsgáljuk miből és miért fakad. Majd elfogadjuk és elengedjük, megszüntetjük. Megbocsátunk és elfogadunk. Ekkor az információk áramlása a megfelelő mederbe tér vissza és a kibocsátott információk sem torzulnak. Szervezetünk nem szenved többet energiahiányt.

Egy példán keresztül érthetőbbé válik. Hányszor előfordult már, hogy valakivel szemben vélt vagy valós konfliktushelyzet alakult ki és abban a pillanatban, akkor és ott, abban a helyzetben nem megfelelően kommunikáltunk. Majd később térben és időben eltávolodva a konfliktustól, már megfogalmazódik bennünk, hogy akár igazam volt, akár nem, akkor sem a megfelelő hangnemben és a megfelelő módon kommunikáltam ki érzéseimet, gondolataimat, véleményemet. A kommunikáció nem más, mint információtovábbítás oly módon, hogy az információ ne sérüljön, ne torzuljon. Tehát a nem megfelelő kommunikáció lehetőséget biztosít az információ torzulására, megváltozására. Az információ lényege, hogy reakciókat vált ki. Tehát a megváltozott információ, megváltozott reakciókat tud kiváltani. Így a nem megfelelő kommunikáció által megváltozott információ megváltozott válaszreakciót hoz létre. A szervezetünk egészséges reakcióinak megváltozása, a működés megváltozását hozza magával. Ezt a megváltozott működést, nevezzük betegségeknek, sérüléseknek.

Most nézzünk magunkba és vizsgáljuk meg, hogy az általunk kikommunikált információ, mikor szolgálta az információ maradéktalan, változatlan továbbadását, és mikor szolgálta belső gyengeségeink elfedését: megalázással, megbántással, sértéssel, hatalommal, stb... Lefordítva, mikor szolgálta kommunikációnk a tanulást vagy a tanítást, a jót, a szeretetet. És mikor szolgálta a másikon való uralkodást, a hatalmat, a dominanciát, gyengeségeink elfojtását.
Mindjárt meg is értjük, hogy ezen folyamataink, milyen energiákat takarítanak meg, vagy éppen emésztenek fel és máris látszik hová billen a mérleg nyelve. Betegség vagy egészség felé.

Testünk tökéletes térkép, mely betegségei, sérülései útján ad választ nekünk, hol kell keresgélnünk, hol kell változtatnunk. A rák fejezetben írom, hogy a rák és minden más betegség is a változásra való képtelenség állapota.

Változzunk, ettől nem kevesebbek, hanem többek leszünk, és ami a legfontosabb egészségesek!
A változások az önmagunkhoz való visszatalálást eredményezik.

Segítségként, hogy felismerjük, hol és hogyan kell változtatni, leírom a testi tünetek lelki háttereit.

Természetesen nem az összes ismert betegség hátterét írom le, mert mint azt az oldal elején írtam, testünk szervrendszerekre és szervekre tagozódik, és így e területek betegsége - bármennyire is sokrétű egy adott szervhez tartózó betegségek halmaza - megmutatja, hol keressük a változást.


Testünk jobb oldala, mindig az anyagi, a fizikai világgal kapcsolatos.


Testünk bal oldala, mindig az érzelmi, a lelki világgal kapcsolatos.


Ebből adódóan, már is az első felismerést megtapasztalhatjuk, hogy sérülésünk, vagy betegségünk háttere, melyik világgal kapcsolatos.

 

 

 

 

 

A mozgás szervrendszere: - csontvázrendszer (passzív)
                                              - izomrendszer (aktív)

 


Csontvázrendszer:

A csontrendszer az emberi test merev váza, lehetőséget ad a mozgásra, tartásra, védelemre, raktározásra, megújulásra.

Mozgás: úgy is szokták nevezni, hogy a mozgás passzív rendszere, hiszen a mozdulatokat nem a csontok hajtják végre, még is elmozdulnak, hiszen az izmok összehúzódása és elernyedése elmozdítja a csontokat. Létrejön a merev váz mozgása. A csontok nélkül az izmok nem tudnának a testen mozgást létrehozni, hiszen az izmok csontokról erednek és csontokra tapadnak.

Tartás: a csontok összessége a csontváz. Nevében is benne van, hogy a test vázát, merev és az ízületek révén rugalmas felépítését adja. A csontváz az izmok és szervek felfüggesztésére, alátámasztására szolgál. Lehetőséget biztosít a stabil és rugalmas hely- és helyzetváltoztatásra. Megadja az emberi test térbeli tartását.

Védelem: a csontok egymáshoz viszonyított helyzete védelmet nyújt létfontosságú szerveknek. Ilyen a koponya, a bordakosár, a gerinc és a medenceöv. A koponya az agyat, a bordakosár a szívet és a tüdőt, a gerinc a gerincvelőt a medenceöv az ivari, a vizeletkiválasztó és az emésztő szervek egy részét védi.

Raktározás: ásványi sókat tartalékolnak a csontok a szervezet számára.

Megújulás: az egyes csontokban található vörös csontvelő segítségével a megújulást, a vér trmelését segítik.

A vörös csontvelő, a gerincesek csontjaiban elhelyezkedő szövet, melynek fő feladata a vérsejtek ( vörösvérsejtek, fehérvérsejtek és vérlemezkék ) termelése.

A csontokat az ízületek teszik mozgékony, de mégis masszív rendszerré. Az ízületeknek köszönhető, hogy az izommunka eredményeképpen a csontok egymáshoz viszonyított helyzete változni képes, azaz a csontok az ízületeknek köszönhetően képesek elmozdulni. Így a csontrendszer keménysége és merevsége ellenére, mozgékony és rugalmas egységgé válik.

Láthatjuk a csontrendszer nagyon összetett rendszer, nagyon sok szerepe van az egészséges testben. Betegségei a következő lelki problémákra vezethetők vissza.

Csont: stabilitás, merevség, szilárdság, állandóság

A csontkéreg megbetegedései, sérülései, a túlzott lelki merevség jelei. Amikor sziklaszilárdan ragaszkodunk, kapaszkodunk, emberekhez, elvekhez, helyzetekhez, dolgokhoz.
Amikor állandóságra törekszünk, s féltjük azt, ezért elutasítjuk, elzárkózunk a változásoktól, az elmúlástól. Az állandóság, a megszokottság elvesztésének félelme. Amikor a szabályok és elvek labirintusában elveszítjük vágyainkat, érzelmeinket. A merev szabályozottság terhe.
Inkább eltörünk, megszakadunk, belegörbülünk, meghajlunk, de akkor sem engedünk elveinkből, szabályainkból, a megszokottból.
ELV= egyértelműen lemondok vágyaimról!!!!

Csontvelő: megújulás, az életerő bölcsője.


A csontvelő betegségei, a megújulás hiánya, elzárkózás a változástól. Az életerő elfolyása, az irányítás túlzott elfogadása. Önirányítás hiánya, elgyengülés, kimerülés. Ha hagyjuk, hogy kihasználjanak, hogy uralkodjanak felettünk. Önbizalomhiány és kiszolgáltatottság.

Ízület: rugalmasság, mozgékonyság, hajlékonyság, a változás kiinduló pontja.

Az ízületek megbetegedése a rugalmatlanság, a merevség, a hajlíthatatlanság. Amikor képtelenek vagyunk, valamin továbblépni, képtelenek vagyunk valamit átalakítani magunk körül. A továbbhaladás, az önmeghaladás hiánya. Berozsdásodás, beragadás egy állapotba. Beszűkült tudat és élethelyzet, korlátozott lelkiállapot. Beszűkült tudat és világnézet. Nem merünk kimozdulni a világba. Nem merünk mozgolódni az életben.

Inak, szalagok: összetartás, áthidalás, az erő átvitele

Minden a csontokkal és ízületekkel kapcsolatos állapotok első állomása. Az inak és szalagok gyulladása, sérülése, előre jelzés, miszerint a merevség és rugalmatlanság kapuját átléptük. Még van idő azon változtatásokra melyekkel megelőzhetőek a csontok és ízületek betegségei, sérülései. 

 

Izomrendszer. Az izomrendszer a test rugalmas, mozgást létrehozó, azaz helyzet és helyváltoztató erő fizikai megnyilvánulása.

Ily módon, a cselekvés, a teremtés, a megvalósítás, a létrehozás szervrendszere. Az izmok akaratlanul és akaratunktól függően működhetnek.

Szimbolizálva, hogy mi magunk emberek, a saját akaratunkból cselekszünk, vagy mások akaratából cselekszünk.


Izom: a változást létrehozó cselekedet, erő.